Авто-мото

СУПЕР-ИНТЕРЕСНА ПРВА ТРКА ОД НОВАТА СЕЗОНА

Вињалес со победничко деби за Јамаха

Алонсо: Ова беше најдобрата трка во мојот живот

Возачот на Мекларен, Фернандо Алонсо го оцени Австралиското ГП како негова „...

За Фетел победата е „неверојатна“, за Хамилтон „и...

Себастијан Фетел слави, Ферари слават, тифозите се во транс. Германецот успеа...

Фетел и Ферари се радуваа на отворањето во...

Ферари покажува дека има конкурентен болид во однос на Мерцедес

Хамилтон со пол позиција во Австралија

Британецот оствари импресивно времеод 1:22.188 минути, додека на второто место се најде Фетел од Ферари

Хас мораат да го сменат Т-крилото

Тимот на Хас доби наредба да го отстрани своето Т-крило пред вториот тренинг во Австралија и останува неизвесно дали тие ќе можат да го користат интересното решение на трката

„Еден-два“ за Мерцедес на тренингот во Австралија

Возачите на германскиот тим Луис Хамилтон и Валтери Борас завршија на првото односно второто место на тренингот во Австралија

Вилнев против „лудоста“ на Вилијамс со Ленс Строл

Пред неколку недели, поранешниот канадски светски шампион Жак Вилнев ја поздрави одлуката на неговиот екс-тим Вилијамс да му дадат шанса на тинејџерот Ленс Строл, но сега тој смета дека е едноставно премлад за Ф1

Вињалес започна брзо во Катар

Новиот возач на Јамаха, Маверик Вињалес беше најбрз на првиот тренинг за првата трка од сезоната во Катар, покажувајќи дека најбрзото време кое го поставуваше на тестирањето било „природно"

Хамилтон останува на своето: Ферари се фаворити

Ферари се фаворити за титулата во 2017 година пред стартот на новата сезона, вели трикратниот шампион на Мерцедес, Луис Хамилтон

Герхард Бергер е нов директор на ДТМ

Поранешниот Ф1 возач и шеф на тим, Герхард Бергер е потврден за нов претседател на ИТР, компанијата која е организатор на германскиот ДТМ туринг-шампионат

Ферари потрошиле 100 милиони евра?

Сите „предвидувачи" се согласуваат - Ферари ги очекува многу подобра година во Ф1. Тоа го вели и поранешниот главен инженер на тимот, Тони Кукерела, кој беше во Скудерија до 2016 година, но сега ќе работи за Шпанската ТВ како коментатор

Лоренцо: Во Дукати повеќе ме ценат

Трикратниот Мото ГП шампион, Хорхе Лоренцо, вели дека се чувствува повеќе ценет во тимот на Дукати отколку во Јамаха, каде што се чувствувал „како обичен работник"

Фетел не сакал во Мерцедес!

Шефот на Мерцедес, Тото Волф открива дека Себастијан Фетел не бил еден од возачите кои му се јавиле на телефон во текот на зимата за да покаже дека е заинтересиран да го замени Нико Розберг, кој шокантно замина во пензија

Pages