ОДЛИЧНО ВИДЕО НА ТИМОТ НА ВИЛИЈАМС

40 години Формула 1 звуци (ВИДЕО)

Како дел од прославата на 40-годишнината од настапот во Формула 1, тимот на Вилијамс комбинираше видео во кое се слушаат четирите декади на нивниот болид

објавено: 18 август 2017 - 22:00

Од Марч 761 со кој се започна патешествието на тимот на Сер Френк Вилијамс и Сер Патрик Хед до шампионскиот Вилијамс ФВ14Б1, имаме еден необичен пат на славното минато на тимот и на спортот.

Најново во Авто-мото