СЕ ПРАВАТ ПЛАНОВИ ЗА СЛЕДНАТА СЕЗОНА

И Мајами добива трка во Формула 1?

Се чека само на „ДА" од градското собрание на Мајами за да во октомври 2019 година се вози нова, спектакуларна трка во Формула 1

објавено: 3 мај 2018 - 16:30

Познати се плановите на сопствениците на „најбрзиот циркус" за 25 трки во Формула 1 во иднина. Па така иако оваа сезона допрва ќе се разгорува, се прават планови за следната. Се најавува дека е речиси се готово во следната сезона да се вози една спектакуларна трка во Мајами (САД). Се чека само на „ДА" од градското собрание на Мајами, па во октомври 2019 година Фетел, Хамилтон, Раиконен и другите се тркаат низ улиците на овој град.

Најново во Авто-мото