ПОРАДИ ПРОБЛЕМ СО МЕНУВАЧОТ

Луис Хамилтон казнет пред Бахреин

Актуелниот шампион на Формула 1, Луис Хамилтон на утрешната трка за големата награда на Бахреин ќе стартува пет места подолу од денешниот пласман во квалификациите. 

објавено: 7 април 2018 - 10:20

Актуелниот шампион на Формула 1, Луис Хамилтон на утрешната трка за големата награда на Бахреин ќе стартува пет места подолу од денешниот пласман во квалификациите, бидејќи неговиот тим поради проблем со менувачот мораше да го замени моторот.

„Имавме проблеми со хидрауликата на трката во Мелбурн и среќни сме што успеавме да ја завршиме истата. Но, за жал не успеавме да ги отстраниме“, стои во соопштението од Мерцедес.

 

Најново во Авто-мото