БРАЗИЛЕЦОТ ЧЕКА ПОТВРДА

Маса го „скинал“ договорот за Формула Е?

Враќањето, или поточно останувањето на Фелипе Маса во Формула 1 по се изгледа е завршена работа во исчекување на потврдата на Мерцедес дека потпишале договор со Валтери Ботас

објавено: 9 јануари 2017 - 22:00

Маса официјално си замина од спортот на крајот на сезоната, но ќе мора да помогне на својот стар тим Вилијамс, кој не сака да остане без искусен возач за 2017. Вилијамс потпишаа договор со 19-годишниот Канаѓанец Ленс Строл.

Според „Марка“, Маса веќе имал потпишано договор за тркање во Формула Е шампионатот на електрични болиди, но веднаш се откажал кога се појавила шансата да остане уште една година во Формула 1.

Најново во Авто-мото