Освежување и промоција со надеж дека ќе направат кам-бек

Ред Бул го претстави моќниот модел РБ14

Ред Бул го промовираше новиот болид РБ14 со надеж дека во новата Ф1 сезона ќе бидат конкурентни во битката за титулата

објавено: 19 февруари 2018 - 22:24

Ред Бул го промовираше новиот болид РБ14 со надеж дека во новата Ф1 сезона ќе бидат конкурентни во битката за титулата.

Промотор на новиот болид беше Даниел Рикардо на патеката Силверстон во Велика Британија. Ова е само почеток на промоцијата на новите болиди за следната сезона во Формула 1.

За три дена тоа ќе го сторат шампионите од Мерцедес, во петок на сцената ќе стапи Мекларен со новиот болид, а за во недела промоција најавија од тимот на Ферари.

Најново во Авто-мото