Не му донесоа доручек

Упад кај Алонсо рано наутро - Антидопинг контрола во шест часот го разбуди Ф1 пилотот

Фернандо Алонсо имаше ненајавани гости денеска рано наутро, а во посета му беа претставници од ВАДА, Светската Антидопинг Агенција за му земат примерок од крв и урина

објавено: 21 февруари 2018 - 19:18

Фернандо Алонсо имаше ненајавани гости денеска рано наутро, а во посета му беа претставници од ВАДА, Светската Антидопинг Агенција за му земат примерок од крв и урина.

Двојниот Ф1 шампион бил информиран со порака во 6,10 наутро, а по половина час пристигнале и претставниците на ВАДА.

Алонсо објави фотографија на својот Инстаграм профил од неочекуваната посета.

Најново во Авто-мото