ПОСЛЕ ПРВИТЕ ДВА ТРЕНИНГА

Довициозо „води" во Сепанг

Први на распоредот пред Големата награда на Малезија се возеа оние „загревачки кругови"...

објавено: 27 октомври 2017 - 10:25

Андреа Довициозо на својот Дукати беше најбрзиот возаќ на првите два слободни тренинга пред трката за големата награда на Малезија која се вози на Сепанг.

Уште на првиот тренинг Довициозо го извозе најбрзиот круг а го следеа Алваро Баутиста и Жоан Зарко. Маверик Вињалес имаче 4. најдобро време а Марк Маркес беше дури петти.
Довициозо го повтори тоа и на вториот тренинг, додека комплетно разочара Валентино Роси.
Откако беше 12. во првото возење, во она второто се поправи, но стигна до шести најдобро извозен круг.
Многу подобро возеше и маркес, кој беше единственито кој имаше задовнување помало од една секунда во однос на Довициозо.

Најново во Авто-мото