Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Уште еден евро-подиум за младиот Станковиќ

Овој викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, под името (Crazy Mad Games) куп на Грција, каде што макеоднскиот мотоциклист Христијан Станковиќ зема учество и стигна до третата позиција...

објавено: 23 април 2018 - 15:30

Овој викенд се оддржа Мотокрос трка во Превеза, под името (Crazy Mad Games) куп на Грција, каде што нашиот возач Христијан Станковиќ зема учество.

Само со еден тренинг на патеката Станковиќ успеа да биде прв на двата старта и да ја води трката неколку круга.

Но со оглед на тоа што прв пат настапува на оваа стаза непознавањето на патеката си го направи своето и после голема борба мораше да се задоволи со третата позиција.

Најново во Авто-мото