Авто-мото

Ендуро Тим Водно од Скопје продолжува со одлични резултати

Уште еден евро-подиум за младиот Станковиќ

ШОК: Сакал да го посети Шумахер, но семејството...

Бразилската легенда на Формула 1, Рубенс Барикело во емотивно интервју за...

ОТСТРАНЕТ ТУМОРОТ КАЈ БАРИКЕЛО: Има среќа што сум...

Некогашниот возач на Формула 1 Рубенс Барикело откри дека има доста причини за...

Станковиќ и Караколев одлични во Крушевац

Овој викенд беа учесници на неколку натпревари, и тоа во различни категории.

СЕ ПОДГОТВУВА ЛИ „РЕВОЛУЦИЈА": Ќе има спринт во Формула 1

Тоа е одамна бизнис, и тоа голем, но челните луѓе на Формула 1 сакаат по секоја цена, и на секој можен начин да привлечат што е можно повеќе публика, знаат и зошто, имаат „златна кокошка" на располагање.

РОСИ: Уште сум на врвот, Буфон треба да го следи мојот пример!

Во интервјуто дадено за „Газета дело спорт", возачот на Јамаха, Валентино Роси вели дека луѓето обожуваат да зборуваат за спортистите како и Џанлуици Буфон, како „биле готови". Но, неговите размислувања се сосема поинакви...

Ферари брилијантен: Фетел победи во Мелбурн, Раиконен трет

Актуелниот првак Луис Хамилтон заврши на второто место

Хамилтон доминантно до пол-позицијата, Ботас целосно го уништи болидот (ВИДЕО)

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција на првата тека од новата сезонава во Формула 1 која ќе се вози во Австралија.

Хамилтон несопирлив, Макс веднаш до него, Ферари во „втор план"

На првите два слободни тренинзи пред првата трка во сезоната во Мелбурн, најбрз беше актуелниот светски првак Луис Хамилтон, зад него Макс Ферштапен и Валтери Ботас

Семејството на Шумахер со нова порака за фановите

Повеќе од четири години, седумкратниот светски првак е во кома и речиси неверојатно е дека ќе може да закрепне

Хамилтон го носи најскапиот спортски „дрес“

Британскито возач го престави „оделото“ кое вреди дури 128 милиони евра, благодарение на 12 спонзори кои решија да се рекламираат

И вториот тренинг за Довициозо

Возачот на Дукати, Андреа Довициозо после најдоброто време на тренингот на патеката „Лосаил" во Катар, беше најбрз и на вториот тренинг, додека втор беше неговиот сонародник Данило Петручи на моторот на тимот Прамак...

„ДОКТОРОТ" НЕ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: Ќе вози барем до 2020!

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси, потпиша нов, двегодишен договор со Јамаха. Тоа значи дека ќе остане во Мото ГП шампионатот до 2020 година...

Хамилтон се пожали, ја сака старата патека во Барселона

Титулата во Формула 1 ќе ја брани возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, но повеќе е од јасно е дека Ферари повторно ќе го даде својот максимум за да се врати на тронот.

Pages