Авто-мото

ЈАМАХА ЕДНОСТАВНО НЕМА ДОВОЛНО СИЛА

Вињалес: Не можам да го фатам Маркез

Вилијамс потврди интерес за Кубица

Тимот на Вилијамс потврди дека е заинтересиран да го донесе Роберт Кубица во...

Ред Бул и Астон Мартин во стратешко партнерство

Астон Мартин ќе стане главен спонзор на тимот на Ред Бул следната сезона, во...

Хамилтон не сака да ги брка рекордите на Шумахер

Луис Хамилтон вели дека нема желба да го брка рекордот на Михаел Шумахер од...

Росберг му се закани на Хамилтон, Германецот најбрз на вториот тренинг во Бахреин

Нико Росберг му се закани на тимскиот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон пред квалификациите за Големата награда на Бахреин. Германецот беше побрз од Британецот за 0,115 секунди на вториот тренинг од четвртата трка во...

Хамилтон: Слушам ме критикуваат, ја испрскав со шампањ и многу други тоа го правеле досега

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон реагираше на критиките кои му беа упатени поради однесувањето на подиумот по трката за ГН на Кина минатиот викенд. Шампионот во Ф1 се најде на тапет кај критичарите бидејќи ја испрка...

Хамилтон повторно го „пецка“ тимскиот колега: Ментално сум посилен од Росберг

Не требаше да помине многу време за да го дочекаме одговорот на Луис Хамилтон. По трката за ГН на Кина, Нико изјави дека Луис намерно го успорувал, а Хамилтон му одговори дека не го интересира тоа како возат другите....

Розберг: Хамилтон може да вози како сака, навистина не ми е важен!

Германскиот Ф1-возач Нико Розберг вели дека неговиот тимски колега, Луис Хамилтон не му е важен и дека ќе го победи на наредната трка. На последната трка за ГН на Бахреин победи Хамилтон, а на прес-конференцијата...

Нема повеќе „тимски наредби“ во Ферари

Маурицио Аривабене, тимскиот шеф на италијанскиот тим во Формула 1, Ферари најави дека нема да има повеќе „тимски наредби“ и еден од двајцата возачи да добие предност. Германецот Себастијан Фетел, кој е четирикратен...

Раиконен: Чудата не се случуваат преку ноќ, но можеме да го достигнеме Мерцедес

Возачот на Ферари, Кими Раиконен оцени дека неговата екипа може да го достигне Мерцедес, и покрај поразот на трката за Големата награда на Кина во Шангај. „Можеме да ги стигнеме. Имаме добри планови и веќе стекнавме...

Таткото на Бјанки: Ни велеа дека нема надеж, а сега Жил дише сам и почна да мрда!

Помина нешто повеќе пола година од 5 октомври откако Жил Бјанки доживеа страшна несреќа на јапонското гранпри во Формула 1. Шест месеци подоцна таткото на возачот во формула 1, Филипе Бјанки, реши да прозбори пред...

Лауда без влакна на јазикот: Возачите во Ф1 се егоцентрични г*мна!

Трикратниот шампион во Ф1, легендарниот Ники Лауда „удри“ по своите наследници и изјави дека тие се егоцентрични г*мна. Во изјава за англиските медиуми тој соопшти дека единствен начин да успеете во Ф1-спортот е да...

Батон и Мерхи заработија казни по трката во Кина

Џенсон Батон и Роберто Мерхи заработија казни по завршувањето на гранпри-трката во Шангај за Големата награда на Кина, која се возеше денеска, откако по истрагата на стујардите на трката. Батон, кој имаше слаб ден и...

Хет-трик на Маркез во Тексас

Шпанскиот мотоциклист Марк Маркез ја оствари и третата последователна победа на трката за Големата награда на САД што се вози на патеката во Остин, Тексас. Ова е трета сезона во која се вози трка на оваа патека, а на...

Pages