Авто-мото

Андреа Довициозо на пол-позиција во Јапонија

Андреа Довициозо ќе стартува од пол-позицијата на трката за големата награда на...

Автомобилот леташе низ воздухот, Аргентинецот...

Давид Налбандијан пред пет години ја заврши тениската кариера за да му се...

ТЦР ЕВРОПА: Иџе не им најде крај на проблемите,...

Македонскиот автомобилист нема да го вози „финалето" од ТЦР Европа кое ќе се...

„Платите во Ф1 се апсурдни, буџетите треба да се лимитираат на 100 милиони долари годишно"

Поранешниот претседател на ФИА, Макс Мосли тврди дека платите на возачите во Формула 1 се апсурдни и тимовите треба да бидат изедначени во дистрибуцијата на финанските ресурси. Мосли, кој беше претседател на ФИА во...

Трета победа по ред: Лоренцо ја освои Муџело, Маркез излета од патеката! (ВИДЕО)

Возачот на Јамаха, Хорхе Лоренцо ја забележа третата победа во МотоГП шампионатот оваа сезона откако заврши како првопласиран на патеката Муџело. Шпанскиот возач извозе одлична трка и зад себе го остави италијанското...

Довициозо и Крачлоу излетаа на загревањето: Двајцата возачи се без повреди

Андреа Довициозо и Кал Крачлоу немаа премногу среќа при утринското загревање на патеката Мугело, каде денеска ќе се вози трката за Големата награда на Италија во рамки на Мото ГП шампионатот. Возачот на Дукати излезе на...

Нов рекорд и пол-позиција: Ианоне ќе стартува прв во Муџело!

Возачот на Дукати, Андреа Ианоне беше најбрз на патеката Муџело и ќе стартува од првата позиција на трката за ГН на Италија. Италијанецот извозе одлично и во квалификациите постави нов рекорд, поминувајќи ја патеката за...

Ф1 бара нов тим за идната сезона

Светската автомобилска федерација отвори конкурс за нов тим кој би влегол во Формула 1 уште во идната сезона. Заинтересираните кандидати мора да го контактираат владеачкото тело на Формула 1 до 30 јуни, кога ќе добиат...

Шефот на Мерцедес сигурен: Хамилтон ќе се врати уште посилен

Првиот човек на Формула 1 тимот Тото Волф и натаму се обидува да ја тргне дамката од грешката што во неделата му ја одзеде победата на Луис Хамилтон. Како што е познато, поради лошата стратегија на Мерцедес, актуелниот...

Неверојатна сума: Откриено колку пари се потрошени за лекување на Шумахер

Поранешниот светски првак во Формула 1, Михаел Шумахер се уште заздравува од тешките повреди по несреќата што му се случи пред речиси година и пол во Франција, а светската јавност со нетрпение очекува добри вести за...

Мерцедес ја призна грешката од неделата: Луис, извини!

Шефот на Мерцедес, Тото Волф уште еднаш јавно ја призна грешката на неговиот тим во неделата, на трката за Големата награда на Монако. Како што е познато, Луис Хамилтон доминираше на трката, водеше до 14 круга пред...

Првиот човек на Ф1 „удри“ по Розберг и Фетел: Германците не можат на улица да ги препознаат!

Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун смета дека популарноста на овој спорт опаѓа во Германија бидејќи Нико Розберг и Себастијан Фетел не се миленици на навивачите. Тркага за Големата награда на Германија беше...

Верстапен казнет со пет позиции за ГН на Канада

Холандскиот тинејџер Макс Верстапен заработи казна од пет позиции за следното гран-при во Канада, поради инцидент кој го чинеше Луис Хамилтон победа во Монако и поради истиот мораше да влезе безбедносното возило....

Pages