Авто-мото

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ГОЛЕМАТА НАГРАДА НА КАТАР

И вториот тренинг за Довициозо

„ДОКТОРОТ" НЕ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: Ќе вози барем...

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси, потпиша нов, двегодишен договор...

Хамилтон се пожали, ја сака старата патека во...

Титулата во Формула 1 ќе ја брани возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, но повеќе...

НАМЕСТО ТЕСТИРАЊЕ: Во Барселона се правеше „...

Третиот ден од тестирањето во пресрет на новата сезона во Формула 1 во...

Ред Бул: Сѐ уште го немаме подготвено болидот за зимското тестирање

Шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер изјави дека тимот се уште го нема завршено болидот за новата сезона, но тврди дека сѐ ќе биде комплетирано на време за стартот на зимското тестирање кое е в недела. „Нашиот болид сѐ...

Филмски грабеж: Како беа украдени трофеите на „Ред Бул“ (ВИДЕО)

Неодамна витрините за трофеи на Ф1 тимот „Ред Бул“ останаа празни, откако во седиштетот на компанијата влегле шестмина маскирани лица и извршиле грабеж. Целата акција се одвивала доста брзо, а во седиштетот на „Ред Бул...

Еклстон прогнозира: Хамилтон ќе ја одбрани светската титула и ќе – доминира!

Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстон прогнозира дека актуелниот светски шампион во „октанскиот циркус“, Луис Хамилтон ќе ја одбрани титулата и во новата сезона, која стартува од Австралија за нецели два месеци....

Сменети правилата поради Бјанки: Пет трки во Ф1 ќе почнат еден час порано!

Воведната трка во Формула 1 во новата сезона, која стартува во март годинава во Австралија, ќе биде една од петте трки во календарот, кои ќе започнат еден час порано од досегапните термини, поради препораките за...

Ал-Атијах и Кома најдобри на Дакар 2015

Катарскиот автомобилист Насер Ал-Атијах и шпанскиот мотоциклист Марк Кома се победници на овогодинешното издание на релито Дакар. Шампионот од 2011 година со своето „Мини“ доминираше за време на сите етапи и заслужено,...

Хонда не му дозволи на Алонсо да се трка на 24 часа Леман

Фернандо Алонсо нема да учествува на легендарната трка 24 часа Леман, бидејќи Хонда стави „вето“ на ваквата авантура на новиот фозач на Мекларен. Поранешниот Формула 1 шампион имаше договор со екипата на Порше да биде...

Ал-Атијах дели лекции меѓу автомобилистите, Кома користи од маките на Бареда

На две етапи до крајот на релито Дакар, многу извесно е дека Насер Ал-Атијах и Марк Кома ќе бидат шампиони за 2015 година. Катарскиот возач на Мини денеска ја оствари петтата етапна победа делејќи им лекции на...

Деби победа за Ал-Раџи, Кома се приближува кон врвот

Јазид Ал-Раџи од Тојота ја оствари својата премиерна победа во релито Дакар, на денешната осма етапа за автомобилите, од Ујуне (Боливија) до Икике (Чиле) во должина од 781 километар. Возачот од Саудиска Арабија,...

Страшен инцидент на Дакар: На иста „црна точка“ еден се превртуваше, друг леташе и гореше! (ФОТО+ВИДЕО)

Седмата етапа на релито Дакар донесе филмски инцидент кој за среќа не однесе ниту една жртва. Во краткиот престој во Боливија, близу до градчето Ујуни, два автомобила имаа две одделни несреќи на исто место и тоа двете...

Теранова ја грабна „боливиската“ етапа

На седмиот ден од Дакар 2015 натпреварувачите влегоа на територијата на Боливија, преку 321 километар од чилеанскиот Икике до Ујуни, а најуспешен во оваа авантура беше Аргентиец. Орландо Теранова од Мини ја однесе...

Pages