Авто-мото

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ГОЛЕМАТА НАГРАДА НА КАТАР

И вториот тренинг за Довициозо

„ДОКТОРОТ" НЕ ОДИ ВО ПЕНЗИЈА: Ќе вози барем...

Деветкратниот светски шампион, Валентино Роси, потпиша нов, двегодишен договор...

Хамилтон се пожали, ја сака старата патека во...

Титулата во Формула 1 ќе ја брани возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, но повеќе...

НАМЕСТО ТЕСТИРАЊЕ: Во Барселона се правеше „...

Третиот ден од тестирањето во пресрет на новата сезона во Формула 1 во...

Лоренцо го освои Арагон, Роси заврши во болница

Возачот на Јамаха, Хорхе Лоренцо забележа триумф на трката во МотоГП шампионатот која овој викенд се возеше во Арагон. Тој дојде до првото место со време 44:20.406, зад него заврши Алекс Еспаргаро кој заостануваше 10...

Барбера едвај спаси жива глава, му се запали моторот (ВИДЕО)

Шпанскиот мотоциклист Хектор Барбера преживеа вистински хорор на првиот слободен тренинг пред трката за ГН на Арагон откако му се запали моторот и беше приморан да скокне од него. За среќа, тој помина без посериозни...

Претседателот на Јувентус го менува Монтеѕемоло во Ферари?

Актуелниот претседател на Јувентус, Андреа Ањели би можел да седне на претседателското столче на Ферари како замена за Лука Ди Монтеѕемоло кој реши да се повлече од Ф1 и да замине во пензија. Ањели, кој е внук на Џани...

Валентино Роси го помина и Капироси - „докторот“ ја има најдолгата победничка низа во историјата

Возачот на Јамаха, Валентино Роси, триумфираше пред десет дена на трката за Големата награда на Сан Марино, а оваа победа дојде по 18 години откако го забележа својот прв триумф во кариерата. На тој начин, „докторот“...

Хамилтон: Ќе возам најдобро што знам за да станам шампион

На пет трки пред крајот на сезоната, британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон изјави дека ќе даде сѐ од себе да се покаже во најдобро светло на наредните трки и да дојде до посакуваната титула во најбрзиот автомото спорт. „...

Хонда го враќа Алонсо во Мекларен?

Главен лик по трката во Сингапур не е победникот и новиот лидер во генерален пласман во Ф1, Луис Хамилтон, туку поранешниот двоен светски првак Фернандо Алонсо. Возачот на Ферари, според пишувањето на весникот Газела...

Втор триумф по ред за прво место во генерален пласман: Хамилтон го освои Сингапур!

Британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон забележа триумф на трката за ГН на Сингапур и во генералниот пласман се искачи на првото место, веднаш пред својот клубски колега Нико Розберг. Црномурестиот возач извозе одлична трка...

Хамилтон ја доби пол-позицијата во Сингапур

Британскиот Ф1-возач Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција на утрешната трка за ГН на Сингапур. Тој ги заврши квалификациите на првата позиција со време 1:45.681 и беше за 0.007 стотинки побрз од својот клубски...

Алонсо: Шпекулациите со Фетел се штетни за Ферари

Веќе неколку дена италијанските медиуми, и покрај демантите од Себастијан Фетел, најавуваат бомбастичен трансфер на четирикратниот светски првак од Ред Бул во Ферари, но за шпанскиот возач на „црното коњче“, Фернандо...

Ноќен двобој за Хамилтон и Розберг

Откако ФИА забрани користење на аудио врската за време на трките, сега возачите ќе имаат нов предизвик справување со трка која се вози навечер, целосно под рефлектори. Трката во Сингапур е 14. сезонава од вкупно 19...

Pages