Авто-мото

ПОРАНЕШНИОТ МЕНАЏЕР НА СЕДУМКРАТНИОТ Ф1 ШАМПИОН ВЕЛИ

Вебер: Фановите треба да ја знаат вистината за Шумахер

Довициозо направи „банзаи" маневар и го...

Возачот на Дукати, триумфираше во неверојатната трка за Големата награда на...

ЕКЛСТОН Е СИГУРЕН - Кубица е решение за Вилијамс!

Некогашниот прв човек на Формула 1, вели дека Вилијамс не треба да размислува...

Давидовски тргнува во светски поход

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски после 20 сезони извозени во...

Американците конечно победија на Инди 500: Триумф на Рајан Хантер

По осум години пауза Американците беа победници на познатата трка Индијанаполис 500, откако Рајан Хантер стана првиот возач што после 2006 година триумфирал. И не само што ја прекина лошата серија на „домашните возачи...

Престигнувањето на Бјанки - најдобар потег досега во Ф1-шампионатот (ВИДЕО)

Возачот на Марусија, Жил Бјанки на трката за ГН на Монако го изведе можеби најубавиот потег во Ф1 во досегашниот дел од сезоната. Иако стартуваше од последниот ред поради менување на менувачот за време на квалификациите...

Хамилтон: Не сме пријатели со Розберг!

Британскиот Ф1 возач, Луис Хамилтон изјави дека не е пријател со тимскиот колега Нико Розберг. По завршувањето на трката за ГН на Монако на која Мерцедес забележа еден-два победа, Хамилтон изјави дека не е близок со...

Розберг покажа дека е мајстор за Монте Карло

Втора година по ред Нико Розберг победи на трката низ улиците на Монте Карло, но сега триумфот значеше и водство во генералниот пласман. Германецот од Мецедес ја реализира пол-позицијата, остануваjќи на чело на „...

Жил Бјанки стартува претпоследен во Монако

Возачот на Марусија, Жил Бјанки ќе стартува од предпоследната позиција на трката за ГН на Монако. Иако тој квалификациите ги заврши на 19. место, поради менување на менувач комисијата на Ф1 го казни со одземање на...

Монако може да ги скара Хамилтон и Розберг

Во квалификациите за ГН Монте Карло, според очекувањата на првите места се најдоа болидите на Мерцедес. Но, за разлика од „шминката“ однадвор, внатре во тимот почнуваат да се разгоруваат страстите откако Розберг го...

Ништо ново во Монако: Возачите на Мерцедес ќе стартуваат од првиот ред

По сѐ изгледа ниту шестата трка во овогодинешниот Формула 1 шампионат нема да донесе ништо ново, барем доколку се суди според квалификациите. Имено, Мерцедес ја продолжи доминацијата откако во Монте Карло го окупираше...

Од Аиртон Сена па до Шумахер: Историските трки од Монако (ВИДЕО)

Низ улиците на Монте Карло се возеа дел од највозбудливите трки во историјата на Формула 1, а викендов се вози токму таму новата трка од Ф1 шампионатот. Утре, низ улиците на Монте Карло, ќе се вози трката за Големата...

Розберг останува во Мерцедес уште две години

Германскиот Ф1 возач кој ги брани боите на Мерцедес, Нико Розберг ќе вози за тимот уште две години. Розберг (28) кој победи на трката за ГН на Австралија која беше прва оваа сезона потпиша нов двегодишен договор со...

Драма во пит-стопот: Фетел за малку ќе го згазеше Раиконен (ВИДЕО)

Актуелниот светски првак Себастијан Фетел од Ред Бул за малку ќе го згазеше Финецот Кими Раиконен, кој ноншалантно стоеше во пит-стопот пред тргнувањето на Германецот на денешните први тренинзи во Монако. Да не беше...

Pages