Авто-мото

ЕПСКО ВРАЌАЊЕ: Лоренцо ја освои и Каталуња пред...

Возачот на Дукати триумфираше на Големата награда на Каталонија во рамките од...

Бузалковски вистинско изненадување во класата МХ...

На првата трка која се одржа на патеката „Лагово" кај Прилеп во организација на...

Фетел ја освои Канада за 50 победа во кариерата

Себастијан Фетел ја оствари 50. победа во кариерата во Формула 1 и е само...

Го споредуваат со Шумахер: Скопјанчето Зендели доминира на картинг-патеките во Германија!

Огромен талент со неверојатен потенцијал - така го опишуваат 14-годишниот Лирим Зендели, родум од Скопје, во картинг клубот на легендарниот Ф1-возач Михаел Шумахер во Бохум. Лирим Зендели е роден во 1999 година во...

Илиоски ја освои и Бугарија и продолжува да ја брка титулата

Најдобриот македонски мото-крос возач, Христијан Илиоски, продолжува да собира места на пиедесталот и од Бугарија. Деновиве се врати со нова победа со која ги зголемува своите шанси за освојување на Источно-европскиот...

Мерцедес се врати на победничките патеки, Вилијамс одличен, Ред Бул разочара

Нико Розберг забележа нова победа, трета во оваа сезона. Возачот на тимот Мерцедес беше најбрз на осмата овосезонска трка во Ф1 шампионатот, која се возеше на петаката „Ред Бул ринг“ за Големата награда на Австрија....

Изненадување: Маса и Ботас ќе стартуваат од врвот во Австрија

Возачите на Вилијамс, Фелипе Маса и Валери Ботас ќе стартуваат од врвот на трката за ГН на Австрија. Иако Хамилтон и Розберг беа апсолутни фаворити на оваа патека, Маса и Ботас приредија изненадување и ќе се обидат да...

Потврдена казната на Перез за трката во Австрија

Казната од пет места од резултатот што ќе го постигне во квалификациите за ГН на Австрија за возачот на Форс Индија, Серхио Перез беше потврдена од раководното тело на Формула 1, и покрај жалбата на тимот.  Тие најавија...

Сите тестирања ќе бидат само во Европа

Формула 1 тимовите се согласија сите тестирања следната сезона да бидат само во Европа, како дел од новиот договор за намалување на трошоците. Оваа сезона две тренинг сесии пред почетокот на првенството имаше и во...

Титулата на Иџе виси: Поради финансиски недостаток можно е пред време да ја заврши сезоната

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски-Иџе, се соочува со тешки проблеми кои го доведуваат во прашање неговиот опстанок на ЕП на ридски патеки. По дефектот на моторот на последната трка во Полска и...

Шумахер бил буден, ама не зборувал додека траел транспортот од Гренобл до Лозана

Седумкратниот светски шампион, Михаел Шумахер рехабилитацијата ќе ја продолжи во приватаната клиника во Лозана, а патот од Гренобл до таму одлично го поминал. Семејството на Шумахер во понеделникот објави дека...

Битолските мотокрос-возачи се вратија со пехар од БиХ

Битолските мотокрос возачи остварија нов одличен резултат, со два пласмана на пиедесталот на источно-европскиот шампионат. На првата трка во босанското место Крешево, Христијан Илиоски го даде максимумот во тешки услови...

Нова победа на Игор Стефановски, и нови проблеми со автомобилот

Игор Стефановски - Иџе ја продолжи доминацијата во Европскиот шампионат на ридски патеки, па на трката во Лиманово, Полска, ја забележа четвртата победа на шестата трка во шампионатот. На крајно импресивен и убедлив...

Pages