Авто-мото

ЈАМАХА ЕДНОСТАВНО НЕМА ДОВОЛНО СИЛА

Вињалес: Не можам да го фатам Маркез

Вилијамс потврди интерес за Кубица

Тимот на Вилијамс потврди дека е заинтересиран да го донесе Роберт Кубица во...

Ред Бул и Астон Мартин во стратешко партнерство

Астон Мартин ќе стане главен спонзор на тимот на Ред Бул следната сезона, во...

Хамилтон не сака да ги брка рекордите на Шумахер

Луис Хамилтон вели дека нема желба да го брка рекордот на Михаел Шумахер од...

Иџе се врати со „одмазничка“ победа во Цолдер!

Откако во првата трка ги потроши гумите бркајќи го лидерот и заврши во боксот, Игор Стефановски-Иџе стигна до победа на втората трка од ЕТЦЦ шампионатот во Цолдер, Белгија, останувајќи во борба за титулата пред последната трка од сезоната

Шрајбер со победа на првата трка, Стефановски во бокс

Швајцарецот Кристјоханес Шрајбер стигна до победа од вториот ред на стартот на првата трка од ЕТЦЦ шампионатот во Цолдер, додека нашиот тркач Игор Стефановски-Иџе, беше на добар пат да го освои второто место, пред да се повлече поради истрошена предна лева гума

Двете Ферарија и Ферстапен во аут, Хамилтон е лидер! (ВИДЕО)

Неверојатен старт на Сингапур ГП трката, откако на стартот двете Ферарија на Кими Раиконен и Себастијан Фетел се удрија со Макс Ферстапен во Ред Бул за хаотични сцени на стартот на единствената ноќна Ф1 трка

Рикијардо: Ред Бул ќе победи во недела

Возачот на Ред Бул, Даниел Рикијардо е уверен дека неговиот тим ќе стигне до победа на неделната трка во Сингапур, и покрај тоа што Себастијан Фетел во Ферари беше на пол-позицијата

Пол-позиција за Наѓ, Стефановски е веднаш зад него во Цолдер

Игор Стефановски заврши како второпласиран во Цолдер, за Унгарецот Норберт Наѓ кој ја освои пол-позицијата во трка од ЕТЦЦ шампионатот

Фетел ги победи Ред Бул за пол-позицијата во Сингапур

Себастијан Фетел ќе оди на петта победа на Сингапур ГП трката од пол-позицијата, откако успеа да ги победи двата болиди на Ред Бул на Макс Ферстапен и Даниел Рикијардо во сесија која беше многу тешка за Мерцедес

Ред Бул доминира во Сингапур

За разлика од првите, на овој најбрз беше Макс Ферстапен...

„Летечкиот" Стефановски на топ позицијата

Игор „Иџе" Стефановски беше најбрз на третиот тренинг

Палмер дознал дека го загубил местото на Интернет!

Возачот на Рено, Џолион Палмер вели дека открил дека го губи местото во тимот читајќи на Интернет

Ред Бул со доминација на тренингот во Сингапур

Даниел Рикијардо заврши пред својот колега од Ред Бул Макс Ферстапен во неочекуван исход на вториот тренинг на Сингапур ГП трката, со седум десетинки предност пред Мерцедес, додека фаворизираните Ферари имаа лош старт, откако Фетел удри во ѕид и заврши само 11. место

Pages