Авто-мото

во квалификациите за гран при на Германија

Фетел на пол позиција, дебакл за Хамилтон

Хамилтон не „мрда" од Мерцедес уште долго...

Шампионот во Формула 1, потпиша нов договор со германскиот гигант чиј болид ќе...

МАРКЕЗ: „Мир" со Роси, тоа зависи од него!

Судирот со Марк Маркез и Валентино Роси датира уште од 2015 година, кога...

Ендуро тимот Водно со четири подиуми во Берово

Овој викенд се одржа прва Ендуро Трка во организација на Мото Велес и МФМА...

Розберг останува во Мерцедес уште две години

Германскиот Ф1 возач кој ги брани боите на Мерцедес, Нико Розберг ќе вози за тимот уште две години. Розберг (28) кој победи на трката за ГН на Австралија која беше прва оваа сезона потпиша нов двегодишен договор со...

Драма во пит-стопот: Фетел за малку ќе го згазеше Раиконен (ВИДЕО)

Актуелниот светски првак Себастијан Фетел од Ред Бул за малку ќе го згазеше Финецот Кими Раиконен, кој ноншалантно стоеше во пит-стопот пред тргнувањето на Германецот на денешните први тренинзи во Монако. Да не беше...

Алонсо најбрз на вториот слободен тренинг

Шпанскиот Ф1 возач, Фернандо Алонсо забележа најдобар пласман на вториот слободен тренинг пред трката за ГН на Монако. Пилотот на Ферари на дожд патеката ја помина за време од 1:18,482 и заврши веднаш пред Луис Хамилтон...

Заубер со „поп“ кациги во Монако

Возачите на тимот на Заубер, Адријан Зутил и Естебан Гутиерез ќе имаат специјални кациги за претстојната Ф1 трка викендов во Монако. Тие ги нарекоа „поп“ кациги, а по трката ќе бидат продадени и целиот заработен приход...

Доминација на Мерцедес на првиот слободен тренинг во Монако

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон оствари најдобро време на првиот тренинг пред трката за ГН на Монако. Британскиот Ф1 возач патеката ја мина за време од 1:18,271 минути и за само 32 стотинки беше побрз од својот...

Фетел поради Барселона ќе навива за Атлетико во финалето во ЛШ‏

Во сабота се игра финалето во Лигата на шампионите во Лисабон помеѓу екипите на Атлетико и Реал од Мадрид со што ќе биде спуштена завесата во фудбалска Европа за оваа сезона. Свој фаворит во големото финале има и...

Монте Карло - патеката каде најдобрите потфрлаат, ќе биде ли така и годинава?

По доминацијата на првите пет трки во овој Ф1 шампионат, со четири еден-два победи, на Луис Хамилтон и Нико Розберг воопшто нема да им биде лесно да се искачат на подиумот на следната трка која се води во Монако низ...

Хамилтон: Се надевам на поголема конкуренција во Монако

Актуелниот лидер во Формула 1, Луис Хамилтон, возачот на Мерцедес изјави дека се надева на поголема конкуренција на претстојното најгламурозно гран-при, уличнтаа трка во Монте Карло, која се вози викендов. Хамилтон во...

Фетел: Никогаш не сме имале доминација како сега што има Мерцедес

По четири трки во Ф1, екипата на Мерцедес комплетно доминира на патеката. Хамилтон и Розберг досега ги добија сите битки, а возачот на Ред Бул, Себастијан Фетел вели дека за време на неговите шампионски сезони ниту...

Роси: Маркез е од некоја друга лига

Некогашниот шампион во МотоГП, Валентино Роси изјави дека моменталниот лидер во шампионатот, Марк Маркез е од некоја друга лига. По пет извозени трки оваа сезона, шпанскиот возач има пет победи, а Роси за него има само...

Pages