Авто-мото

Распоред на трки: Ф1 сезоната 2019 ќе започне во...

Сезоната ќе започне со Големата награда на Австралија во „Алберт Парк", а...

Раиконен во болидот на Заубер, за прв пат по 2001...

Кими Раиконен повторно се најде во кок-питот на Заубер по цели 17 години.

СИНОТ НА ЛЕГЕНДАРНИОТ ШУМАХЕР: „Тато ми е идол,...

За прв пат Мик Шумахер отворено зборува за својот славен татко...

Шумахер бил буден, ама не зборувал додека траел транспортот од Гренобл до Лозана

Седумкратниот светски шампион, Михаел Шумахер рехабилитацијата ќе ја продолжи во приватаната клиника во Лозана, а патот од Гренобл до таму одлично го поминал. Семејството на Шумахер во понеделникот објави дека...

Битолските мотокрос-возачи се вратија со пехар од БиХ

Битолските мотокрос возачи остварија нов одличен резултат, со два пласмана на пиедесталот на источно-европскиот шампионат. На првата трка во босанското место Крешево, Христијан Илиоски го даде максимумот во тешки услови...

Нова победа на Игор Стефановски, и нови проблеми со автомобилот

Игор Стефановски - Иџе ја продолжи доминацијата во Европскиот шампионат на ридски патеки, па на трката во Лиманово, Полска, ја забележа четвртата победа на шестата трка во шампионатот. На крајно импресивен и убедлив...

Еден-два победа на Ауди на „24 часа Леман“

Екипата на Ауди по тринаесетти пат ја освои титулата на трката „24 Леман“. Победничката посада на болидот 2 која е составена од Марсел Фаслер, Андре Лотерер и Беноа Трелуе на крајот дојде до првото место и на Ауди му ја...

Михаел Шумахер се разбуди од кома!

Легендарниот возач во Формула 1, Михаел Шумахер се разбуди од кома, по нешто повеќе од шест месеци. Ваквата информација ја соопшти Сабина Кем, неговата менаџерка. Михаел Шумахер пред некој беше пуштен од одделот за...

Маркез не знае за доста: Победа во драматичната трка во Каталонија

Ако дозволи да му биде нарушен совршениот ефект во квалификациските сесии, Марк Маркез не си играше на денешната трка за ГН на Каталонија остварувајќи го седмиот триумф во седум настапи сезонава. Во, веројатно,...

Монтеѕемоло: Ферари може ќе се повлече од Ф1

Најгламурозниот тим во Формула 1, италијански Ферари најави можно напуштање на „октанскиот цирекус“, откако тоа во Лос Анѓелес првиот човек на „црното коњче“, Луика Ди Монтеѕемоло го најави тоа. Монтеѕемоло изјави дека...

МОТО ГП: Педроса конечно побрз од Маркез

Се случи и тоа. По шест освоени пол-позиции во Мото ГП шампионатот, Марк Маркез денеска беше победен во квалификациите за Големата награда на Каталонија. Најбрз беше неговиот тимски колега од Репсол Хонда, Дани Педроса...

Шумахер го напушти одделот за интензивна нега

Некогашниот Ф1 шампион, Михаел Шумахер го напушти одделот за интензивна нега во болницата во Гренобл. Како што тврди шпанскиот весник „Марка“, Шумахер го напуштил одделот за интензивна нега и моментално се наоѓа во...

Стефановски подготвен за трката во Полска

Македонскиот автомобилистички ас, Игор Стефановски – Иџе ја продолжува својата европска одисеја со шестата трка со која ќе се комплетира првиот дел од Европскиот шампионат на ридски патеки која викендов ќе се вози во...

Pages