Авто-мото

ОБВИНЕНИЈА, ОПРАВДАНИ ИЛИ НЕ?

ЛОРЕНЦО: Маркез ми ја уништи трката и ногата

Маркез го одбрани домашниот терен, има фора од „...

Марк Маркез славеше на трката во Арагон во рамките на Мото ГП шампионатот....

Доминираше Дукати на Арагон, пол позиција за...

Возачите на Дукати, Хорхе Лоренцо и Андреа Довициозо ги остварија најдобрите...

ХАМИЛТОН МОЖЕ ДА ПРАВИ ШТО САКА: Победи во Монца...

Директорот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека победата на Луис Хамилтов за ГН на...

Ништо ново во Шпанија: Хамилтон победи и стана нов лидер во Ф1 првенството

Британецот Луис Хамилтон со болид на Мерцедес по четврти пат по ред сезонава победува на Ф1 трка, откако триумфираше и на патеката Каталуња во Шпанија, и го презеде лидерското место во генерален пласман од својот...

„Ја победи смртта, но Шумахер мора да учи да зборува и да јаде!“

„Михаел Шумахер ја победи смртта, но и понатаму му претстои борба за животот кој е пред него. Михаел повторно ќе мора да учи како да зборува, да јаде, да оди...“, изјави Питер Хачинсон, лекар на Кембриџ, кој тврди дека...

Фетел казнет пет места, ќе стартува како 15-ти

Нема крај на проблемите на Себастијан Фетел сезонава во Формула 1 шампионатот. Тој денешните квалификации за Големата награда на Шпанија ги заврши на десеттото место, откако во третата квалификациска сесија поради...

Продолжува доминацијата на Мерцедес: Хамилтон до четврта пол-позиција

Луис Хамилтон ќе стартува од првата позиција на утрешната трка за Големата награда на Шпанија, откако денеска беше најбрз во квалификациите и ја освои својата четврта пол-позиција сезонава. Британецот на патеката „...

Розберг „леташе“ на последното загревање за квалификациите

Како е тргната сезоната во Формула 1, прашањето не е кој ќе биде шампион, туку кој ќе успее да му украде некоја трка на Луис Хамилтон. Откако доминираше на петочните тренинзи, Британецот беше запрен на третиот слободен...

Хамилтон најави нова победа: доминираше на слободните тренинзи во Шпанија

Британецот Луис Хамилтон ја продолжи доминацијата на Мерцедес во годинешниот шампионат, откако беше најбрз на денешните први слободни тренинзи пред гран-при фикендот во Шпанија, каде ќе се вози петтото гран при. На...

Стефановски во Португалија брка хет-трик

Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски - Иџе викендов во Португалија ќе вози за хет-трик во групата Н од Европскиот шампионат на ридски патеки. Третата и четвртата трка од првенството се возат на...

Еклстоун потврди: Ф1-трка во Азербејџан од следната сезона

Првиот човек на Формула 1, Берни Еклстоун потврди дека од идната година Азербејџан ќе има своја Ф1 трка. Трката за Големата награда на Азербејџан ќе се вози на патеката во Баку и во Ф1 календарот ќе влезе наместо трката...

Менсел: Хамилтон е близу до перфекција

Луис Хамилтон и Мерцедес по само четири трки од новата сезона во Ф1 ги најавија своите кандидатури за освојување на првите места во генералните пласмани, како за кај возачите, така и за кај конструкторските тимови....

Руското гран-при во Ф1 неизвесно поради кризата во Украина?

Руското гран-при во Формула 1, кое во октомври треба да се вози во олимписко Сочи е доведено под знак прашалник поради кризата во Украина и пред се на Крим, украинскиот полуостров кој со референдум се припои кој...

Pages