Авто-мото

Доминираше Дукати на Арагон, пол позиција за...

Возачите на Дукати, Хорхе Лоренцо и Андреа Довициозо ги остварија најдобрите...

ХАМИЛТОН МОЖЕ ДА ПРАВИ ШТО САКА: Победи во Монца...

Директорот на Мерцедес, Тото Волф, вели дека победата на Луис Хамилтов за ГН на...

Русинот Квјат се враќа во Ф1 како возач на Торо...

По една година помината во Ферари како пилот за развој, Русинот повторно добива...

Драматична порака за состојбата на Шуми: „Подгответе се за најлошото“!

„Што подолго човек минува во вегетативна состојба, толку е помалку веројатно дека од таа состојба ќе излезе, а поголема е веројатнотста дека ако воопшто излезе од таа состојба последиците ќе бидат многу тешки“. Ваква...

Денис: Магнусен може да стане светски шампион

Шефот на МекЛарен, Рон Денис, верува дека младиот Кевин Магнусен може да биде нов светски шампион во Формула 1. Магнусен на својата деби-трка која се возеше во Австралија стигна до подиумот, а според Денис, 21-годишниот...

Ред Бул ќе се откаже од Формула 1?

По првата трка од новата сезона Ф1, која се возеше во Мелбурн за ГН на Австралија, се крена голема прашина по дисквалификацијата на возачот на Ред Бул Рикардо, откако Австралиецот го освои второто место на таа трка....

Mарк Маркез во фото-финиш побрз од Роси за победа во Катар

Актуелниот светски шампион, Марк Маркез со победа го стартуваше походот кон одбрана на титулата, откако вечерва беше најбрз на првата трка во оваа сезона која се возеше во Катар. Иако подготвителниот период за Маркез во...

Лауда им порача на Грците: Вие не можете да организирате Ф1 трка!

Австриецот беше присутен на промоцијата на новиот сопственик на казиното „Фламинго“ – компанијата „Новоматик“, која е светски познат производител на апарати за коцкање

Шумахер ослабел 20 килограми

Некогашниот шампион во Ф1, Михаел Шумахер, по ставањето во вештачка кома, загубил дури 20 килограми, тврди Газета дело Спорт. Според информациите до кои дошол весникот, седумкратниот Ф1 шампион, за време на...

Еспаргаро најави интересен почеток на сезоната

Шпанецот Марк Маркез, кој со својата 21. година стана најмладиот освојувач на титулата во МотоГП шампионатот, ја скрши ногата пред околу шест седмици поради што, ги пропушти првите подготвителни трки кои се возеа во...

ЕКСКЛУЗИВНО: Ники Лауда денеска во Гевгелија!

Легендата на Ф1 ќе биде присутен на промоцијата на новиот сопственик на казиното „Фламинго“ – компанијата „Новоматик“, која е светски познат производител на апарати за коцкање.

Даниил Квајт собори рекорд на Фетел

Рускиот возач Даниил Квајт веќе на првата трка на која вози во Формула 1 собори рекорд на четирикратниот светски првак Себастијан Фетел. На трката во Австралија, Квајт стана најмладиот возач во историјата на Ф1 што...

Ред бул поднесе жалба за поништеното второ место на Рикардо

Австралискиот возач беше обвинет дека ја надминал границата од 100 литри гориво на час, а неговиот тим веднаш ги отфрли тие тврдења

Pages