Авто-мото

По стапките на својот татко

Мик Шумахер се договори со Ферари!

ХАМИЛТОН: Би било дури и епски ако Ред Бул влезе...

Актуелниот шампион и првиот возач на Мерцедес посакува неговиот тим да има не...

Ал-Атијах и Бареда победници на првата етапа на...

Оваа година „Дакар" во целост ќе се вози во Перу, а според најавите...

Лауда повторно во болница

Легендата на Формула 1 Ники Лауда повторно е хоспитализиран поради компликации...

Фетел разочаран: Мојот болид нема енергија

Светскиот шампион Себастијан Фетел го забележа најлошиот можен старт од новата сезона во Формула 1, поради тоа што по само пет извозени круга на трката во Мелбурн за ГН на Австралија, Германецот се откажа. Фетел во...

ГН Австралија: Рикардо под истрага, може да го загуби второто место

Вториот возач на Ред бул имал константно поголем доток на гориво од дозволеното, според најновите правила на ФИА

Јапонецот Кобајаши се врати во Ф1-циркусот и веднаш направи – голема глупост! (ВИДЕО)

Возачот на Катерхам уште на стартот од денешната трка во Мелбурн направи голем кикс откако беше виновник за сударот со Фелипе Маса уште на првиот свиок.

Победа на Розберг од Мерцедес, Хамилтон и Фетел во аут

Нико Розберг беше во водство од почетокот да окрајот на трката, додека Луис Хамилтон и Себастијан Фетел не го завршија австралиското Гран при во Мелбурн со кое беше отворена новата сезона во Формула 1. Возачот на...

Мерцедес ќе дозволи ривалитет меѓу Хамилтон и Розберг

Луис Хамилтон и Нико Розберг ќе имаат слобода да се тркаат меѓусебно во рамки на претходно дефинирани граници на неделната премиерна трка во Формула 1 шампионатот за Големата награда на Австралија, откако имаа состанок...

Раиконен: Нешто стиснав, болидот ми излизга и завршив во – ѕидот! (ВИДЕО)

Враќањето на финската авто-ѕвезда Кими Раиконен во Ферари не мина посакувано, затоа што денеска на официјалниот тренинг, тој во втората квалифкациска рунда заврши во – ѕидот. Раиконен го освои 11-то место во...

Австралијците веруваат во Рикиардо и се надеваат на чудо во Мелбурн

Рикардо на утрешната трка за ГН на Австралија ќе стартува од првиот ред заедно со Луис Хамилтон, а ќе се обиде да стане и првиот Австралиец кој успеал да слави на трката во Мелбурн

Хамилтон ќе го поведе карванот во Мелбурн

Четирикратниот светски првак Себастијан Фетел не успеа да влезе во третиот квалификациски циклус и утре ќе тргне од 13 место

Петочни тренинзи: Алонсо и Хамилтон диктираат темпо во Мелбурн

Актуелниот шапмпион, Себастија Фетел, заврши седми и четврти, додека Кими Раиконен беше резервиран на враќањето во црвено

Девет месеци без пораз: Ќе лета ли Фетел со Ред Бул и сезонава?

Новата сезона во Формула 1 стартува викендов, со која треба да започне новата ера во „октанскиот циркус“, сезона која треба да ја врати вобудата и неизвесноста, која во изминатите сезони недостасуваше подари...

Pages