Авто-мото

Нова чест за „летечкиот“ Македонец

Стефановски на прием во АМС

СТЕФАНОВСКИ: Импресиите се големи, сега во игра е...

„Навистина е голем успех ова што го остваривме. На втората трка, тргнавме од...

Хонда пак го „откажа“ Алонсо, Сато победник на...

Поранешниот Ф1-возач, Јапонецот Такума Сато е победник на Индијанаполис 500...

Фетел вели немало „местенки“ во Монако

Себастијан Фетел вели дека не постоел план да го помине Кими Раиконен преку...

Ботас: Мојата „мисија“ беше да го блокирам Фетел

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас призна дека си направил „лична мисија" да го успори Себастијан Фетел на Шпанското ГП

Екс-шампионот Хајден во сериозна состојба!

Поранешниот Мото ГП светски шампион, а сегашен возач на Хонда во Супербајк шампионатот, Американецот Ники Хајден е во сериозна состојба по повредите кои ги доби во сообраќајна несреќа во Италија

Мерцедес секогаш ќе „внимаваат“ на Алонсо

Шефот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека сите тимови во Ф1 би биле заинтересирани за услугите на Фернандо Алонсо, зголемувајќи ги шпекулациите за трансфер на Шпанецот во „Сребрената стрела" во 2018 како колега на Луис Хамилтон

Хамилтон оваа година вози без вода!

Трикратниот светски шампион откри луда практика во 2017 - поради потребата да биде конкурентен со Себастијан Фетел во Ферари, тој со себе не носи шише вода за да ја намали тежината во болидот

Матешиц: Каде би оделе Даниел и Макс?

Откако Ред Бул и на Шпанското ГП беше далеку зад Ферари и Мерцедес, почнаа шпекулациите дека Даниел Рикијардо и Макс Ферстапен не се задоволни и би сакале да заминат. Сопственикот Дитрих Матешиц вели дека нивните опции се ограничени

Фетел: Дадовме се од себе, но не беше доволно за триумф

Четири независни фактори имаа најголемо „влијание" во Големата награда на Шпанија.Хамилтон е задоволен со тактиката, додека па Фетел зборува за својот и максимумот на Ферари.

Кими и Макс се согласија - виновен е Ботас

Кими Раиконен и Макс Ферстапен сметаат дека Валтери Ботас е виновен за судирот во првиот круг и завршувањето на трката, но Финецот инсистира дека не го направил тоа намерно

Рикијардо е љубоморен на борбата Мерцедес-Ферари

Даниел Рикијардо признава дека завидува на трилер-борбата меѓу Ферари и Мерцедес во Формула 1, додека неговиот Ред Бул мораше да се задоволи со третото место откако испаднаа по еден болид на најсилните тимови

Хамилтон: Ова е вистинско тркање!

Луис Хамилтон беше пресреќен по фантастичната победа над Себастијан Фетел на Шпанското ГП со која покажа дека Мерцедес се сериозни во одбраната на титулата

Хамилтон го надитри Фетел за шпанска победа!

Луис Хамилтон успеа да го победи Себастијан Фетел за победа на Шпанското ГП и намалување на предноста во генерален пласман на Германецот на само шест поени во необично интересна трка во Каталонија

Pages