Авто-мото

Неславен прв тест на Алфа Ромео (ВИДЕО)

Ниту пет минути не го возеше Кими Рајконен својот нов болид пред истиот да...

18 автомобили учествуваа во жесток судир на...

За среќа, пилотите поминаа без посериозни повреди.

Првиот ден на Рикардо во Рено (ВИДЕО)

Рено се одлучи на интересен, шеговит начин да го претстави својот нов возач,...

Најлудиот мотоциклист најави враќање на патеките, па го фати полиција!

На лудостите на Романо им нема крај. Многумина се уште се убедени дека неговото присуство во Мото2 серијата е закана за противниците.

СЕ ЈАВИ ДЕВОЈКАТА КОЈА ПРЕЖИВЕА ХОРОР НА ПАТЕКАТА: Добро сум, ве барам наскоро, после операцијата! (ВИДЕО)

Софија Флурш, има само 17 години и е новата германска автомобилистичка сензација. Преживеа нешто што не се памети на трките на Формула.

Со болидот летна преку ограда и влезе во новинарската ложа (видео)

Германката Софија Флерш доживе страшна несреќа на трката во Формула 3 во Макао. Тинејџерката (17) излетала од патеката со полна брзина од 200 км/ч, ја прелетала заштитната ограда ја искинала заштитната мрежа и влетала во новинарската ложа, каде за среќа немало повредени. Германката моментално е во болница и е во свесна состојба, а биле повредени и двајца фоторепортери и еден член на организацискиот тим. По прекинот, трката продолжила...

Планетата долго ги чекаше зборовите на Корина, „Тој е роден да се бори"! (ВИДЕО)

Михаел Шумахер пред пет години доживеа стравична несреќа на скијање и од тогаш за неговата здравствена состојба не се знае скоро ништо.Семејството ги крие деталите, и не дава изјави за јавноста. Меѓутоа, после неколку...

TEПАЧКА ВО ГАРАЖАТА: Ферстапен сакаше и да го „истепа" Окон (ВИДЕО)

Возачот на Ред Бул Макс Ферстапен физички го нападна возачот на Форс Индија, Себастијан Окон во гаражата после трката за Големата награда на Бразил...

Хамилтон победи и на Бразилското ГП, а Мерцедес ја потврди титулата кај конструкторите

Петтата позиција на Ботас на трката во Бразил практично значи дека на една трка пред крајот Мерцедес е шампион кај конструкторите.

Хамилтон пред Фетел во Бразил

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред претпоследната трка оваа сезона во Формула 1 за Големата награда на Бразил.

ХАМИЛТОН: Можеби сум меѓу најстарите, но и понатаму сум гладен за победи

Петкратниот Формула 1 шампион Луис Хамилтон вели дека и понатаму кај него постои глад за победи исто како и младите талентирани возачи кои ќе ги предизвика и следната сезона...

Ни операцијата нема да го спречи: Лауда доаѓа во Абу Даби!

Лауда помина речиси три месеци на интензивна нега, откако претрпе трансплантација на белите дробови, но најавил дека сака да се појави за финалната трка од сезоната во Ф1.

Маркес триумфално низ Малезија, Роси испушти победа!

Возачот на Репсол Хонда победи на Големата награда на Малезија во претпоследната трка од шампионатот во Мото ГП...

Pages