Автомобили

Нови Екто Спорт и Екто Плус бензини на Лукоил со...

Нови Екто Спорт и Екто Плус бензини со уште подобар квалитет, кои ќе ги...

Моќно изгледа пехарот на Иџе од Нирбургринг (Фото)

Игор Стефановски Иџе приреди неверојатен подвиг со победа на патеката во...

Нисан навара: Пик-ап наменет за работа и за...

Наместо традиционалното објаснување и статичко промовирање на нов модел, од...

Макпетрол почна да нуди и метан

Во продажба отсега на бензинските пумпи на Макпетрол ќе може да се најде и метан, односно „компримиран природен гас". Во моментов во Македонија има четири станици за полнење на метан, на Партизанска, во Влае, на автопатот во Куманово и во кругот на ЈСП, наменета за полнење на градските автобуси.

ФВ „поправиле“ само 50.000 возила во Европа од дизелгејт аферата

Со речиси 9 милиони возила кои се најдоа во центарот на вниманието со дизелгејт аферата на Фолксваген, нивното „поправање" оди потешко од очекувањата.Засега дилерите успеале да „оспособат" само 50.000 возила, се вели во...

Вистински кросовер: Пежо 3008 го предизвикува „нисан кашкаи“ (ФОТО)

Пежо го подигна велот од новиот модел, „пежо 3008" што сега е позициониран како вистински кросовер и ќе им биде ривал на моделите како што се „нисан кашкаи" и „сеат атека".

Новиот „фокус“ доаѓа в година

Веќе шест години е на пазарот, и полека почнува да заостанува во однос на конкуренцијата во Ц сегментот, па затоа Форд во почетокот на 2017 година ќе го претстави новиот „фокус".

Моќен БиТурбо мотор со 160 КС

Новата „Опел астра" со 1,6 литарски БиТурбо дизелски мотор го карактеризира мала потрошувачка и можност за добро забрзување. Овој модел од 0 до 100 км/ч за брзува за 8,6 секунди, а меѓу забрзувањето од 80 до 120 км/ч се врши за 7,5 секунди, и продолжува се до максималните 220 км/ч.

Рено клио есенва ќе добие промени во изгледот

Примероци на возила со новиот фејслифт на петвратната верзија на „клио" се забележани во Јужна Европа каде се вршат тестирања. Се очекуваат промени во формата на капакот на моторот, фаровите и предната маска на ладилникот со стилот на по големиот модел од брендот - меган.

Тојота продала над 9 милиони хибридни возила

Јапонскиот производител на автомобили Тојота продал 9,014 милиони хибридни возила заклучно со 30 април година, а последниот милион го „заработи" за само девет месеци.

Најскапиот мотоцикл на светот (ФОТО+ВИДЕО)

Мотоциклот „тамбурини Т12 масимо" со право го носи признанието најскап на светот, бидејќи чини неверојатно 300.000 евра. Засега се направени само два прототип кои веќе поставија рекорди. Досега моделот „хонда РЦ213В-С" создадена за мотоГП чинеше 200.000 евра.

АвтоВАЗ почна на работата на новата лада 4х4

Руски АвтоВАЗ ги почна работте околу производството на следната генерација на моделот лада 4х4, што е многу попознат како „нива".

Џенезис планира најмалку четири нови модели до 2020

Неодамна Хјунда го промовираше премиум брендот Џенезис кој има агресивен план да се позиционира што подобро на пазарот, но ова е првпат да има и информации што се ќе биде ново понудено во таа нивна експанзија.

Pages