Автомобили

Моќно изгледа пехарот на Иџе од Нирбургринг (Фото)

Игор Стефановски Иџе приреди неверојатен подвиг со победа на патеката во...

Нисан навара: Пик-ап наменет за работа и за...

Наместо традиционалното објаснување и статичко промовирање на нов модел, од...

Новиот „Фиат 124 спајдер“ достапен за Европејците...

Новиот родстер на „Фиат" конечно ќе се појави во салоните во Европа, токму пред...

Шкода суперб и БМВ Х1 ги добија наградите за автомобил на годината и СУВ на годината

Стилизираната маска на ладилник, која е симболот на наградата „Автомобил на годината во Македонија" на свеченост во Скопје ја доби моделот шкода суперб која ја доби наградата за 2016 година од страна на Националното...

Мерцедес ГЛЦ купе потпишан од Македонецот Славчо Таневски (ФОТО + ВИДЕО)

Долгонајавуваниот модел на Мерцедес со ознака GLC Coupe своето деби ќе го има на саемот во Њујорк, а дел од дизајнерскиот тим е и Македонецот Славче Таневски. Тој повеќе години работи во дизајнерскиот оддел на Мерцедес, а ова е прв автомобил каде има директно и големо учество.

Поголем и технички понапреден Mitsubishi Space Star

Три години по претставувањето на моделот во Европа и над 330.000 возила продадени ширум светот, во Македонија пристигна нов, со „освежен" изглед Mitsubishi Space Star кој неодамна имаше и своја европска премиера.

Французин со единствен дизајн и единствена технологија во класата

Откако лани во септември за првпат беше промовиран на саемот во Франкфурт, новиот Renault megane сега е достапен за продажба во поголемиот дел од земјите од Европа. Од пред неколку дена и во салонот на Аутомотив Груп.

Рено во завршна фаза го тестира Maxthon

За време на тестирањата во Шведска папарацо фотографите го „фатија" новиот голем СУВ на Рено, кој ќе го носи името Maxthon. Тој треба да биде над сегашниот модел Kadjar и да се позиционира како премиум понуда во...

Фолксваген ќе мора да отпушти 3.000 работници

Откако изби аферата со манипулирањето со резултатите од емисијата на издувни гасови во возилата на Фолксваген во САД, компанијата почна со намалување на трошоците со цел да ги исплати казните и да го поправи спорниот...

Нисан кашкаи од следната година без возач

Јапонски Нисан кој е дел од алијанската со европски Рено, планира од следната година да вградува систем кој ќе му овозможи на моделот qashqai полуавтономно возење. Ова е особено важно за моделот кој е многу популарен,...

Порше е „машина за пари“ - профитот е зголемен за 25 отсто

Фискалната 2015 година за Порше е една од најуспешните во нивната 85 годишна историја. Брендот бележи петта година по ред рекорди, во однос на продажбата и профитот, и тоа сега е 25 отсто повеќе во однос на 2014 година....

Намалени цени за сервисирање на моделите на Форд постари од пет години

Компанијата Ми-Да Гранд Моторс, официјален импортер на возилата од марката Форд за Македонија, ги намали цените за сервис поддршка на своите клиенти за сите модели и за сите видови сервиси. Намалувањето на цените се...

Валволин нов член во семејството на Еуроимпекс

Покрај продажбата на нови автомобили од брендот Пежо, во Еуроимпекс постојат уште неколку други дополнителни брендови кои ја дополнуваат понудата на оваа компанија која веќе 26 години е дел од македонскиот пазар. Сега...

Pages