Автомобили

Наредните пет Грен слема ги освојува Ѓоковиќ!

Ричард Крајичек тврди дека Рафаел Надал и Роџер Федерер ги чека долг „пост"...

Шкода го промовираше возилото кое комбинира...

VISION X е првото возило со погон на сите тркала на Шкода без карданско вратило...

Нови Екто Спорт и Екто Плус бензини на Лукоил со...

Нови Екто Спорт и Екто Плус бензини со уште подобар квалитет, кои ќе ги...

Порше е „машина за пари“ - профитот е зголемен за 25 отсто

Фискалната 2015 година за Порше е една од најуспешните во нивната 85 годишна историја. Брендот бележи петта година по ред рекорди, во однос на продажбата и профитот, и тоа сега е 25 отсто повеќе во однос на 2014 година....

Намалени цени за сервисирање на моделите на Форд постари од пет години

Компанијата Ми-Да Гранд Моторс, официјален импортер на возилата од марката Форд за Македонија, ги намали цените за сервис поддршка на своите клиенти за сите модели и за сите видови сервиси. Намалувањето на цените се...

Валволин нов член во семејството на Еуроимпекс

Покрај продажбата на нови автомобили од брендот Пежо, во Еуроимпекс постојат уште неколку други дополнителни брендови кои ја дополнуваат понудата на оваа компанија која веќе 26 години е дел од македонскиот пазар. Сега...

БМВ ја откри својата „Визија за наредните 100 години“ (ФОТО + ВИДЕО)

На точно сто години од денот кога BMW AG беше регистрирана во трговскиот регистар – BMW Group ги откри активностите за наредните сто години со премиерното претставување на својата „BMW ВИЗИЈА ЗА НАРЕДНИТЕ 100".

Опел планира нов голем СУВ пред крајот на оваа декада

Европскиот оддел на ЏМ, сака да ја прошири понудата на модели на Опел, и да ја замени веќе „застарената" Antara. Дел од новиот „Х" модел веќе дебитираше на саемот во Женева, со Mokka X субкомпактниот кросовер, а...

Пежо, Ситроен и ДС ја објавија вистинската потрошувачка на гориво

По избивањето на скандалот „Дизелгејт" многу автомобилски производители се обидуваат да фатат подобри позиции на пазарот, особено во однос на Фолксваген. Сите изнаоѓаат начини како да ја зголемат продажбата, а...

Концептуална гума за автономните возила на иднината (ВИДЕО)

На саемот во Женева, компанијата за производство на пневматици, Гудјер го претстави концептуалниот пневматик Eagle-360 наменет за автономните возила на иднината, со единствен топчест облик кој може да се врти за 360 степени. Пневматиците се поврзани со каросеријата преку магнетни полиња, слично како возовите на магнетните перници. Со тоа се обезбедува удобно возење и се намалува нивото на бучавоста.

Фолксваген СУВ концепт со отворен кров кој носи свежина во компактниот сегмент (ФОТО)

 На меѓународниот автомобилски саем во Женева, компанијата претстави возила насочени кон идната мобилноста, еден од нив е фасцинантниот T-Cross Breeze со отворен кров. Т-Cross Breeze концепт автомобилот го означува...

Нов суперавтомобил со 1.500 коњски сили што чини 2,6 милиони долари (ФОТО)

Иако мина само една декада откако Bugatti почна со производството на суперавтомобилот Veyron, познатиот бренд ја завршува таа ера и отвора ново поглавје. Наследникот го покажаа на саемот во Женева под името Chiron.Исто...

"Vision S" ги најавува идните СУВ модели на Skoda

Во последниве години, чешката компанија која е дел од Фолксваген концернот ја прошири и обнови својата моделска гама. Во моментов се засилува гамата со нови СУВ модели. Со Skoda Vision S, чешкиот автомобилски производител прикажува како ќе изгледа дизајнот на идните спортско-корисни возила на Skoda.

Pages