Другата страна на спортот

Уапсен газдата на Њу Ингланд поради проституција...

Роберт Крафт, сопственикот на шампионот на НФЛ уапсен е на Флорида поради...

Батленд ќе носи посебен дрес во чест на легендата...

Голманот на Стоук Џек Батленд на утрешниот меч против Астон Вила во рамките на...

Далот на својот прв клуб му купи автобус

Диого Далот, фудбалерот на Манчестер Јунајтед го изненади својот прв клуб со...

Валентина Вињали за да ја засакате кошарката уште повеќе (ФОТО)

Валентина Вињали има 27 години и во светот на спортот е позната како „најсекси кошаркарка на денешницата". Висока 1,83 метри со зелени очи и речиси совршени телесни мерки (90-62-95), е позната и како модел, кој на Апенините е исклучително популарна.Кога е кошарката во прашање, Валентина игра во А2 лигата во Италија во екипата на Атена од Рим. На настапите на тимот секогаш има голем број на гледачи, а Валентина е едно од најпопуларните женски спортски имиња на овој дел од Европа. Веројатно има и зошто.

Врањеш: Жално е што не се гледа мојот придонес, туку во чиј кревет сум бил

Селекторот на БиХ Роберт Просинечки му ја затвори вратата на репрезентацијата на Огњен Врањеш поради низата скандали поврзани со овој фудбалер, посебно по аферата со српската пејачка Јелена Карлеуша

Фан на Ливерпул толку се опил, што отишол во Минхен да го гледа својот тим

Навивач на Ливерпул стана сензација во германските медиуми, затоа што место во Ливерпул заминал во Минхен да го гледа својот омилен тим во дуелот со Баерн. Англичанецот по име Пол си купил билет за натпреварот уште за...

Додека тие играа фудбал, крадци им ги ограбиле домовите

Додека фудбалерите на Лион се мачеа како да ја скршат Барселона, крадци се „насладувале" во нивните домови

Кога менаџерката на Рад ќе влезе на стадион, фудбалот е во втор план (ФОТО)

Во последно време дамите се почесто се на функции во фудбалските клубови, својата задача успешно ја извршуваат.  

Синот доби црвен картон, мајката скокна да го тепа судијата

На натпреварот меѓу Вис Фолињо и Сан Лука во шампионатот на регионот Умбрија во Италија бил забележан инцидент кога го предизвикала мајката на еден фудбалер

Волеј-удар каков што ретко се гледа (видео)

Елиас Гомез даде прекрасен гол кој се врти на сите јужноамерикански спортски телевизиски станици. Неговиот Аргентинос Јуниорс играше со Естудијантес, а 24-годишниот фудбалер на Аргентинос кој игра како позајмен од Росарио, го матираше противничкиот голман со неверојатен волеј удар каков што се гледа само на видео игрите.Инаку Елиас не е ни напаѓач, туку е лев бек. А ваков погодок не можат да дадат ни врвни голгетери.

Иранките се откажаа од ОИ 2020: Забрането ни е да патуваме во Израел...

Женската фудбалска репрезентација на Иран остана без можност да се пласира на Олимписките игри 2020 во Токио

Видео од 2015 година: Никол Шерцингер и Луис Хамилтон голи во кревет

На интернет се појави провокативно видео од 2015 година кое било снимено со мобилен од времето кога Никол Шерцингер и Луис Хамилтон беа во врска. „Видеото ми го скрши срцето. Направено е со мобилен и никогаш не требаше да излезе во јавност“, изјави за „Сан“ пејачката, која ја заврши својата романска со бугарскиот тенисер, Димитров. 

Средба на Асенсио и неговата 90-годишна баба од Холандија (видео)

Минатата среда, на мечот меѓу Ајакс и Реал Мадрид Марко Асенсио го постигна можеби најважниот гол во кариерата за победа од 2:1 над холандскиот тим во осминафиналето на Лигата на шампионите и тоа на „Јохан Кројф арената...

Pages