ПОКРАЈ ХРВАТСКА, АНГЛИЈА Е НЕЈЗИН ФАВОРИТ

Ако не е Карлеуша, тука е Нивес Целзијус: „Пикираше“ англиски фудбалер

Хрватскиот модел, Нивес Целзијус е во центарот на вниманието за време на Светското првенств поради несебичната поддршка која и ја пружа на својата репрезентација. 

објавено: 5 јули 2018 - 21:10

Нивес Целзијус ги анализираше репрезентативците на Англија. Хрватскиот модел не крие дека има своја симпатија, според неа најсладок фудбалер на Мундијалот е Рубен Лофус Чик, токму поради него освен Хрватска, таа навива и за Англија.

„Уживам да ја гледам Англија. Го приметив Рубен пред Мундијалот, ми се допадна уште на прв поглед. Затоа Англија е еден од моите фаворити“, открива Нивес, која додаде: Мислам дека најслаткиот фудбалер на турнирнот, но проблемот е што е многу млади. Мојата цел е да најдам сладок, забавен и паметен дечко. Ќе биде убаво Англија и Хрватска да се сретнат во финалето“.

Секако Нивес не го разбира толку фудбалот и не знае дека овие две репрезентации може да играат само во полуфиналето.

 

Најново во Другата страна на спортот