НАЈБРЗИОТ ЧОВЕК НА СВЕТОТ СЕ ПОСРАМОТИ

Болт убаво да размисли за фудбалот (ВИДЕО)

Јусеин Болт долго време сонува да стане фудбалер, а следната година ќе тренира со Борусија Дортмунд, меѓутоа ако се суди по последните снимки, подобро да остане атлетичар

објавено: 2 декември 2016 - 20:45

Болт денеска тренираше со францускиот нисколигаш Сен-Жан-Кап-Фера, кој игра во шестата лига, искористувајќи го престојот во Монако, каде што ќе присуствува на ИААФ гала-вечерата. 30-годишниот Јамајчанец не се покажа.

 

Најново во Другата страна на спортот