ЈАМАЈЧАНЕЦОТ Е МНОГУ БРЗ

Болт веќе е во 2017!

Најбрзиот човек на светот, Јусеин Болт имаше совршен начин да им ја честита Новата година на своите следбеници на Фејсбук

објавено: 30 декември 2016 - 20:48

На Болт, деветкратниот олимписки шампион и светски рекордер на 100 и 200 метри, скромноста никогаш не му била најсилната страна, и тоа го потврди уште еднаш откако на својот Фејсбук профил за новата година напиша: „Слушнав дека Болт веќе е во 2017“.

Најново во Другата страна на спортот