МЕТЕОРОЛОЗИТЕ ГИ ПРЕДВИДУВААТ „КОЦКИТЕ“

Бугарска водителка во хрватски дрес за временската прогноза

Целосна еуфорија, сите навиваат за хрватските репрезентавци против Франција на денешното финале.

објавено: 15 јули 2018 - 12:26

Особено на целиот Балкан се искажува поддршка за избраниците на селекторот Далиќ, потоа од источноевропските земји, а бодрени и пошироко во светот, како на пример од Бангладеш, Куба...

Сите како едно, се организираат голем број на настани, спектакли, музика, секако евентуални лоши временски услови нема да ги спречат фановите бидат здружени во одлична атмосфера, со навивање, шалови, знамиња..

Но, кога сме веќе во регионот, на една телевизија во Бугарија, водителка ја презентираше временската прогноза во хрватски дрес, дали ќе и биде возвратено со победа и светска титула, останува да се види...

Најново во Другата страна на спортот