ХРВАТИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ

ЧИСТКА НА „МАКСИМИР“: Словаци ли се, Јапонци ли се... (ФОТО)

Спартак Трнава, актуелниот шампион на Словачка загуби од Динмо Загреб со 3-1 во рамките на четвртото коло во Лига Европа. Иако не ги освоија трите бода, фудбалерите на Спартак ја покажаа својата големина, темелно ја исчистија соблекувалната исто како Јапонците на Светското првенство, но и како ракометарите на Вардар на гостувањето кај Веспрем оваа сезона.

објавено: 9 ноември 2018 - 10:00

Најново во Другата страна на спортот