„НЕПРИЈАТЕЛИ“ САМО НА ТЕРЕН

Циндриќ го смени дресот, но љубовта кон „црвено-црните“ останува (ФОТО)

Деновите минати во Скопје хрватскиот репрезентативец, Лука Циндриќ не може преку ноќ да ги заборави. Иако од оваа сезона е член на Келце, еден од противниците на Вардар во групната фаза во Лигата на шампионите, неговото срце е со „црвено-црните“, а за тоа говори и неговата фотографија на „Инстаграм“ профилот.  

објавено: 12 ноември 2018 - 15:15

Најново во Другата страна на спортот