СИ НАЈДЕ НОВА РАБОТА

Дел Боске стана политичар

Поранешниот селектор на Шпанија во нова улога

објавено: 9 јуни 2018 - 16:30

Во иднина Висенте дел Боске, поранешниот тренер на Реал Мадрид и поранешен селектор на Шпанија ќе му биде консултант за спортски прашања на новиот министер за спорт и култура на Шпанија Максум Уерта.

Дел Боске со Шпанија беше светски првак 2010 и европски првак 2012, а со Реал ја освои ЛШ во 2000 и 2002 година.

Најново во Другата страна на спортот