КОНКУРЕНЦИЈАТА Е ГОЛЕМА И ЗА ТОА ШТО Е НАДВОР ОД ТЕРЕНОТ

Дури осум репрезентативци сакале состанок со неa, а таа шанса дава само на еден

„Гаучосите“ се меѓу главните фаворити за титула во Русија, но дали може ваквите работи да ги збунат

објавено: 11 јуни 2018 - 20:30

Аргентинската убавица Росио Роблес со фотографиите кои ги постира на социјалните мрежи успеа да го привлече вниманието кај поголем дел од репрезентативците на „гаучосите“. Дури осуммина играчи од националниот тим кој ќе ги брани боите на Мундијалот во Русија, решиле да си ја пробаат среќата кај оваа убавица. 

„Точно е дека дури осуммина фудбалери ми пишаа, но јас не одговарам на пораките“, вели Роблес, која сепак откри дека има една невозвратена љубов, точно од еден од репрезентативците.

Тоа е Лионел Меси. Убавицата вели дека само Лео би имал шанси кај нејзе. 

 

Најново во Другата страна на спортот