ДЕЈАН МАНАСКОВ ИМАШЕ ГОСТИН

Џамбо селфи во Веспрем (ФОТО)

Дејан Манасков и Веспрем на домашен терен ја совладаа Барселона со 29-26 во првиот меч од продолжението на сезоната во Лигата на шампионите. Унгарскиот вицепрвак на трибините имаше поддршка од екс-вардарецот, Страхиња Милиќ, кој веднаш се симна во соблекувалната на Веспрем да го направи победничкото селфи со Манасков. 

објавено: 10 февруари 2019 - 09:11

Најново во Другата страна на спортот