Е ОВА СЕ ВИКА „ЗБОГУМ СИРОМАШТИЈО“ ВО РЕЖИЈА НА „МОЦАРТ“

Еве ги сите седум ливчиња од „Моцарт“ кои донесоа речиси 600.000 евра на прилепчанец (Фото)

Од тикетите кои ги добивме, може да се види дека среќниот добитник уплатил вкупно 910 денари и тоа уште во јануари, а од синоќа е побогат за вкупно 34.632.342 денари, односно точно 563.585 евра

објавено: 22 февруари 2018 - 09:47

Кога ќе фатите меч на кој има повеќе од 7 голови и коефициент 22, плус уште 20-тина други мечеви, а на крајот голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Хеа со своите феноменални одбрани ќе успее да го спаси англискиот тим од пораз кај Севилја, се станува Бог на обложувањето и тоа од Прилеп.

Најново во Другата страна на спортот