СНИМЕНИ СЕ ПОСЛЕДНИТЕ СЕКУНДИ ОД МЕЧОТ СЕВИЛЈА - МАНЧЕСТЕР

Еве ја реакцијата на прилепчанецот кога дозна дека фатил околу 600.000 евра (Видео)

Ване Лесновски од Прилеп е човекот кој ја доби најголемата исплата во обложувалниците на „Моцарт“

објавено: 22 февруари 2018 - 14:08

Ване Лесновски од Прилеп е човекот кој ја доби најголемата исплата во обложувалниците на „Моцарт“. Тој синоќа чекаше да заврши средбата меѓу Севилја и Манчестер Јунајтед, на која англискиот тим не смееше да загуби (заврши 0:0), а веднаш потоа стана добитник на околу 600.000 евра, погодувајќи седум ливчиња за само 910 уплатени денари. 

Еве ја реакцијата на Лесновски, по завршување на последниот меч што го чекаше на добитните ливчиња. 

Најново во Другата страна на спортот