НЕОЧЕКУВАНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА НАВИВАЧИТЕ НА ЧЕЛЗИ ВО ТОКИО

Го видоа Лампард и од среќа збудалуваа (Видео)

Франк Лампард е еден од најдобрите фудбалери во историјата на Челзи. Тоа е играчот кој со своите игри низ годините, се здоби со епитетот „икона на клубот“. Лампард играше за Челзи од 2001 до 2014 година и ги освои сите најзначајни трофеи. 

Сега тој беше дел од турата која клубот ја организираше за навивачите на лондонскиот тим во Токио. Навивачите на Челзи се сликаа со трофејот од Премиерлигата, кога наеднаш до нив се појавува лично Франк Лампард. Реакцијата на навивачите е непроценлива. Погледнете

објавено: 9 ноември 2017 - 20:31

Најново во Другата страна на спортот