ЛЕСНО Е ДА ЗГРЕШИШ

Хамилтон: „Јас сум пејач, не рапер!“

Луис Хамилтон пред се е трикратен светски шампион во Формула 1 и на тркачките патеки го остава своето срце и својот талент

објавено: 12 март 2017 - 23:00

Меѓутоа, не е тајна дека Англичанецот би сакал да има и паралелна музичка кариера, посетувајќи низа музички продуценти и снимајќи неколку песни. 32-годишниот Англичанец во интервју за магазинот „Стелар“ е зачуден од негативните реакции на Ф1-новинарите.

„Не знам зошто ме мразат околу музиката. Зошто ги кажуваат тие работи? И на крајот, зошто постојано велат дека јас сум рапер? Јас сум пејач и сакам ’ар-ен-би’“, вели Хамилтон.

 

Најново во Другата страна на спортот