Прекрасен гест на англискиот хокеј тим

Хокеј изненадување за болниот Себастијан (ВИДЕО)

Двегодишниот Себастијан Питс кој боледува од невролошко нарушување, благодарение на хокејарите на Манчестер Сторм имаше ноќ за паметење. Тој, заедно со овој тим одлета во Белфаст за да го гледа нивниот меч, воедно Себастијан имаше можност да биде на самиот терен и да ја додели наградата за најдобар хокејар на таа средба. Навистина убав гест на тимот од Манчестер

објавено: 8 март 2017 - 16:30

Најново во Другата страна на спортот