РУРИК ГИСЛАСОН

ИГРАШЕ САМО 30 МИНУТИ: Жените „полудеа“ по Исланѓанецот! (Фото)

Репрезентацијата на Исланд направи голема сензација на Светското првенство откако ремизираше против Аргентина (1:1) во својот премиерен натпревар.

објавено: 19 јуни 2018 - 10:40

Исланѓаните на минатото ЕП стигнаа до четвртфиналето и продолжуваат нивните сензационални резултати.

На дуелот против аргентинската селекција 30. минути на теренот помина Рурик Гисласон, кој што е воедно фудбалер на германскиот второлигаш Сандхаузен.

До почетокот на тој меч на својот Инстаграм профил имаше 30.000 илјади фанови, а по завршувањето таа бројка стигна скоро 500.000 илјади.

За сето тоа „виновна" е бразилската актерка Габрела Лопес, откако објави на социјалните мрежи: „Како е можно да си толку згоден"? А таа самата има повеќе од два милиони фанови.

Најново во Другата страна на спортот