ФРАЕРИШТЕ, НЕМА ШТО

ИТАЛИЈАНСКИОТ ШМЕКЕР ДОМИНИРА И НАДВОР ОД ТЕРЕНОТ: Џиџи како манекен (ФОТО)

На воодушевување на припадничките на понежниот пол, Џанлуиџи Буфон се сликаше за насловната страница на едне француски магазин...

објавено: 16 октомври 2018 - 08:30

Легендарниот италијански голман покажува дека е мултиталентирана личност.

За неговите фудбалски квалитети е непотребно да се говори, а веројатно не сте знаеле тоа дека Џиџи е успешен и како манекен.

Фановите на поранешниот чувар на мрежата на Јувентус, а сега на ПСЖ, се воодушевени со неговото издание во еден познат француски магазин, во кој сите негови слики се во црно-бела варијанта.

Освен тоа Буфон ја зазема и целата насловна страница од списанието „Спорт стајл"...

 

Најново во Другата страна на спортот