Необичен пенал во МЛС Лигата

Изведе пенал со „задршка“ (ВИДЕО)

објавено: 12 ноември 2018 - 20:30

Венецуелскиот фудбалски репрезентативец од екипата на Атланта Јунајтед, Џозеф Мартинез, имаше едно навистина необично изведување на пенал на мечот од плеј-офот во МЛС лигата против екипата на Њујорк Сити.

Во кошаркарски жаргон, ова беше пенал изведен со „задршка“. Како и да е, Мартинез ја исполни својата цел и погоди во противничката мрежа, а неговиот стил не остана незабележан кај медиумите и на социјалните мрежи.

Најново во Другата страна на спортот