НАЈГОЛЕМИОТ ПОДДРЖУВАЧ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Јане им посака среќа на фудбалерите (ФОТО)

Најголемиот и најискрениот поддржувач на македонската репрезентација, Јане Велковски ги посети фудбалерите пред утрешниот дуел против Гибралтар кој е последен од групната фаза во Лигата на нации. Секогаш насмеаниот Јане им посака среќа со надеж дека Македонија ќе успее да стигне до посакуваната цел - пласман на ЕП.  

објавено: 18 ноември 2018 - 21:19

Најново во Другата страна на спортот