ЧУДНА ШЕГА ВО АНГЛИСКАТА ВТОРА ЛИГА

Како се „краде“ стратегија!

Хадерсфилд таун не успеа да се врати на врвот на англиската втора лига, откако загуби со 1:0 од Шефилд Венсдеј, пораз кој можеби дојде откако Рос Волас успеа да им ја земе „стратегијата" на своите ривали

објавено: 16 октомври 2016 - 17:43

Шкотланѓанецот успеа да го види ливчето на кое беше напишана тактиката на домаќините, откако еден играч на Хадерсфилд го подаде кон дефанзивецот Елиас Качунга, кој не беше многу среќен од потегот.

На крајот, Венсдеј го добија мечот, откако Фернандо Форестиери постигна гол од пенал. 

Најново во Другата страна на спортот