БРАЗИЛ ИМА И ДРУГА СТРАНА ОД ФУДБАЛОТ

Какво пролетно освежување (ФОТО-ВИДЕО)

Дениз Буено го става во „втор план" дури и Нејмар како најголема фгудбалска звезда во земјата на „кариоките"...

објавено: 18 април 2017 - 18:45

Како освежување, вистинско освежување, онака пролетно, и во земјата каде се игра најдобриот фидбал на светот - Бразил!

Иако бразилската репрезентација игра одлично во квалификациите за Светското првенство, тамошната јавност си пронајде нова звезда.
Станува збор за Дениз Буено, манекенката која беше помошен судија во хуманитарниот меч на аматерските екипи Дезиреа и Спортинг.


Пред се затоа што нејзината фотографија на која е во една провидна маица (без брусхалтери) се шири низ интернетот како вистински „пожар". А ниту фудбалерите на двата тиа не останаа рамнодушни од таа слика...

 

 

Најново во Другата страна на спортот