ВАРДАРКИ ОДНОВО ЗАЕДНО

Кобетиќ и Пенeзиќ на „лудиот камен“, бидермаерот за Цвијиќ (ФОТО)

Андреа Пенезиќ, една од ракометарките која остави белег во Македонија настапувајќи за ЖРК Вардар и Матија Кобетиќ, голманот на Ренова го кажаа судбоносното ДА. Нивната љубов ја крунусаа вчера, на нивната свадба присуствуваа голем дел од ракометарките на македонскиот шампион, кои пред неколку недели се збогуваа. Бидермаерот очекувано и припадна на секогаш борбената Драгана Цвијиќ... 

објавено: 10 јуни 2018 - 13:01

Најново во Другата страна на спортот