ВО ПЈОНГЧАНГ ТРГНА НА ДОБРО, НА СМЕА...

Кога „Доналд Трамп" го сретна „Ким Џонг Ун" (ФОТО)

Макар и како пародија за увертира на големиот светски настан во наредните денови...

објавено: 9 февруари 2018 - 15:45

Освен спортистите, кои јасно е, ги имаше во голем број кои се појавија на отворањето на Зимската олимпијада во Јужна Кореја, се појавија и неки „други лица".

Посебно се одвоија двајца, кои прилично уверливо ги одглумија двајцата светски лидери, американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот диктатор, Ким Џонг Ун.

Инаку, спортистите на Северна Кореја на церемонијалот на свечемото отворање на ЗОИ се појавија заедно со своите соседи од Југот.

 

Најново во Другата страна на спортот